Najlepsze placówki weterynaryjne w Polsce – na co zwrócić uwagę?

W naszym kraju, zgodnie z danymi Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej, działa 7600 placówek świadczących pomoc zwierzętom. Rynek rozwija się bardzo dynamicznie, dlatego z czasem będzie ich przybywać. Choć taka liczba pozwala zapewnić lepszą opiekę dla naszych czworonogów, wywołuje również spore problemy z wyborem. Przeczytaj nasz przewodnik, aby bez trudu znaleźć najlepsze placówki weterynaryjne w Polsce.

Twój zwierzak zasługuje na najlepszą możliwą opiekę, dlatego poświęć nieco czasu, aby znaleźć gabinet, w którym obydwoje będziecie się czuć dobrze. Choć może się to wydawać trudnym zadaniem, wystarczy, że skorzystasz z wiedzy dostępnej w Internecie. Sprawdź, co warto uwzględnić w poszukiwaniach.

Na co zwrócić uwagę, wybierając gabinet weterynaryjny?

Weterynarz, któremu powierzysz zdrowie swojego pupila, powinien świadczyć wysokiej jakości opiekę medyczną. W końcu to od niego zależy dobrostan Twojego zwierzaka. Zwróć uwagę na te kilka kryteriów jeszcze przed pierwszą wizytą.

1. Kwalifikacje personelu

Doświadczenie ma znaczenie, dlatego sprawdź, czy w klinice pracują weterynarze z długim stażem. Upewnij się, że w razie potrzeby będą w stanie zapewnić Ci dostęp do specjalistów w poszczególnych dziedzinach – ortopedia, okulistyka i dermatologia.

2. Świadczone usługi

Jeśli Twój pies lub kot potrzebuje specjalistycznego leczenia, kieruj się opiniami dotyczącymi opieki kardiologicznej, stomatologicznej, chirurgicznej, dermatologicznej czy ortopedycznej świadczonej przez dany gabinet. Nie wszystkie placówki mogą przeprowadzać skomplikowane zabiegi, dlatego uzyskaj informacje na ten temat przed planowaną wizytą.

3. Sprzęt weterynaryjny

Upewnij się, że w gabinecie dostępne są nowoczesne urządzenia diagnostyczne – ultrasonografia, radiografia cyfrowa czy analizator krwi. Zapytaj o świadczone zabiegi, żeby zorientować się w wyposażeniu sali operacyjnej.

4. Opinie

Rekomendacje innych właścicieli to prawdziwa kopalnia wiedzy. Mogą Ci one dostarczyć cennych informacji na temat jakości opieki, atmosfery i udogodnień w klinice. Sprawdź liczbę pozytywnych ocen oraz przeczytaj komentarze przy kilku negatywnych opiniach.

5. Odległość gabinetu

Jeśli nie masz samochodu, lepiej znajdź gabinet, który znajduje się blisko miejsca zamieszkania. Transport chorego zwierzaka autobusem czy tramwajem będzie dla niego bardzo obciążający. Odległość ma szczególne znaczenie również w przypadku przewlekle chorych psów i kotów – częste wizyty będzie łatwiej odbyć, gdy podróż do kliniki zajmie Ci kilkanaście minut, a nie godzinę.

6. Godziny otwarcia

Niektóre gabinety weterynaryjne otwierają się dopiero po południu i zamykają około godziny 20, inne są czynne od rana, ale kończą pracę o 16. Sprawdź, jak jest w przypadku wybranej przez Ciebie lecznicy. Nieliczne kliniki oferują pomoc lekarza na telefon w nagłych wypadkach – zapytaj, czy istnieje taka możliwość.

7. Usługi dodatkowe

Nowoczesne gabinety weterynaryjne oferują szeroki zakres usług dodatkowych. Podczas jednej wizyty możesz kompleksowo zaopiekować się zwierzęciem i skorzystać z:

  • usług groomera (pielęgnacji, strzyżenia, kąpieli, czyszczenia uszu i obcinania paznokci),
  • konsultacji behawioralnych,
  • rehabilitacji,
  • hotelu dla zwierząt,
  • doradztwa żywieniowego,
  • pakietu weterynaryjnego,
  • ubezpieczenia,
  • usług szkoleniowych.

8. Podejście do zwierząt

Możesz odwiedzić nowy gabinet weterynaryjny, zanim Twój zwierzak zachoruje. Jest to nawet wskazane, aby przyzwyczaić pupila do nowego środowiska. Nie zapomnij o smaczkach! Podczas takiej wizyty zapoznawczej, przyjrzyj się, jak personel podchodzi do pacjentów. Weterynarz powinien być łagodny i delikatny, a jego ruchy – wolne i przemyślane, skierowane na uspokojenie zwierzęcia.

Gdzie znaleźć dobrego lekarza weterynarii?

Najbardziej wiarygodnym źródłem informacji stanowią zawsze rekomendacje od przyjaciół, rodziny czy sąsiadów, którzy mają psy lub koty. Będą oni potrafili doradzić lub odradzić Ci odwiedzone przez nich lecznice. Wiele dowiesz się również z lokalnych grup czy forów internetowych poświęconych tematom około zwierzęcym. Zadowoleni właściciele chętnie dzielą się swoimi opiniami i przemyśleniami.

Odwiedź lokalne portale informacyjne – często prowadzą one własne rankingi gabinetów weterynaryjnych, bazując m.in. na średniej ocen, liczbie ocen i aktualności informacji. Zajrzyj również na portal PETHELP lub ZnanyLekarz, na którym znajdziesz informacje na temat specjalistów z całego kraju. Sprawdzisz tam nazwiska lekarzy, opinie na ich temat i adres placówki. Możesz filtrować wyniki m.in. po świadczonych usługach.

Najlepsze placówki weterynaryjne w Polsce – baza

Stale aktualizowaną bazę godnych zaufania klinik znajdziesz również na stronie PETHELP w zakładce „Placówki”. Zobaczysz tam prawie 600 placówek z całej Polski, w których zrealizujesz pakiety weterynaryjne oraz ubezpieczenie PETHELP. Stale ją aktualizujemy, uzupełniając o kolejne miejsca z wysokim poziomem opieki nad zdrowiem psów i kotów. Nie szukaj po omacku. Zajrzyj na naszą stronę i znajdź profesjonalnego weterynarza blisko siebie!
A jeśli na naszej mapie nie ma Twojej ulubionej placówki, to napisz do nas w tym temacie na: kontakt@pethelp.pl. Postaramy się podpisać umowę z Twoją ulubioną placówką weterynaryjną, dla Twojej wygody i dla zdrowia Twojego Pupila!

 

źródło: Licencja na zdjęcie z Adobe Stock.