Jeżeli mielibyśmy wskazać firmę, której działania definiują pojęcie “petfriendly” to pierwsza padłaby nazwa DCG.

DCG to firma tworzona przez ludzi z poczuciem misji, zawzięciem i wielkim sercem.

Biznes DCG skupia się wokół innowacji i nowych technologii. Jednak ten właśnie biznes tworzą ludzie, którzy oprócz pasji do swojej pracy, czują potrzebę pomagania innym i angażowania się w problemy społeczne. Jak sami wspominają:

“Jako organizacja staramy się wspierać pomysły naszych pracowników, ale również sami stwarzać okazje do zrobienia czegoś dobrego na rzecz bardziej potrzebujących.”

Ich działania mówią same za siebie:

“W ostatnich latach udało nam się między innymi zorganizować Dzień Zwierząt Bezdomnych, poprzedzony zbiórką finansową jak i produktową. Niezależnie od tego, czy jesteśmy #teamkoty czy #teampsy, mogliśmy wesprzeć dwie fundacje organizujące pomoc dla bezdomniaków. Wlepki, plakaty i konkursy – dzięki zaangażowaniu pracowników udało się zebrać kilka tysięcy złotych, a także kilogramy karmy, 100 litrów żwirku, szelki, smycze, zakraplacze i wiele wiele innych!

Z resztą, to nie była pierwsza akcja, którą prowadziliśmy. Zbiórka karmy i akcesoriów dla zwierząt sprawiała, że nasi pracownicy mieli dodatkowy powód do pojawienia się w biurze (win-win). Podczas akcji “Wrzuć grosz na Psi los” zbieraliśmy pieniądze dla schroniska w Celestynowie, które ucierpiało podczas nawałnicy. Z tym schroniskiem mieliśmy też styczność podczas jednej z naszych integracji, kiedy to wspólnie budowaliśmy i zdobiliśmy dla nich budy dla Celestyniaków. W tym roku nie widzimy innego wyjścia, jak tylko powtórzenie akcji wspierającej czworonożnych przyjaciół – plan jest, pora na jego wykonanie!”

My również mieliśmy okazję współpracować z firmą DCG w ramach PetDay:

“W 2023 roku mieliśmy okazję gościć również team PetHelp, który wpadł do DCG przeprowadzić dzień tematyką oddany całkowicie zwierzakom. Dzięki PetDay zdobyliśmy solidną wiedzę na temat tego, jak najlepiej opiekować się naszymi pupilami, jaką profilaktykę stosować oraz na jakie sygnały powinniśmy zwracać uwagę, żeby wyłapać ewentualne nieprawidłowości. W warszawskim biurze niektóre czworonogi odwiedziły nas osobiście, co niosło za sobą lawinę całusków, głaskania i przytulasków :). Zdobyta dawka wiedzy przekładająca się na bezpieczeństwo i zdrowie naszych przyjaciół, była po prostu bezcenna!”

Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami nadesłanymi przez firmę. Jednocześnie uprzejmie dziękujemy za zaufanie i podzielenie się z nami waszą historią, oby więcej firm było tak zaangażowane w sprawy zwierzaków, jak właśnie DCG!