Generali – firma dbająca o bezpieczeństwo zwierząt i edukacje właścicieli.

Firma ubezpieczeniowa, która wie że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Generali dba o odpowiednią edukacje właścicieli pupili.

Ostatnio w współpracy z Pethelp udało im się zorganizować pierwszy firmowy DogFest, gdzie przez kilka dni w kilku miastach pracownicy Generali uczestniczyli w serii wykładów i warsztatów.

O wydarzeniu, sami pracownicy mówią tak:

“DogFest, czyli cykl wykładów i warsztatów o pieskowej tematyce. Spotkania prowadzone były we wszystkich naszych biurach: w Warszawie, w Poznaniu i w Lublinie.

W ramach spotkań zostały poruszone poniższe zagadnienia:
– Pierwsza pomoc dla zwierząt, czyli warsztaty stacjonarne w trakcie których pracownicy mogli dowiedzieć się co zrobić w sytuacji zagrażającej życiu swoich pupili, a także poćwiczyć jak prawidłowo wykonać masaż serca czy opatrzeć ranę.
– Lęk separacyjny, czyli jak przygotować psa na naszą nieobecność podczas pobytu w pracy.
– Fakty i mity o żywieniu psów.
– Poznaj swojego zwierzaka, czyli jako komunikują się psy.
– Adopcja psa ze schroniska i jak się do niej przygotować.”

Oprócz specjalnych akcji, Generali na co dzień dba o atmosferę petfriendly w biurze:

“Nasze biura w Warszawie i Poznaniu są “Dog-Friendly”. Oznacza to, że czworonogi są mile widziane i będą miały szansę stać się częścią naszej codziennej pracy. Z naszych doświadczeń wynika, że obecność piesków w biurze zdecydowanie poprawia atmosferę i komunikację w zespole oraz wprowadza niesamowicie pozytywną atmosferę.”

Dziękujemy Generali za możliwość udziału w akcji i za podzielenie się informacjami działań petfriendly.