Czy zastanawialiście kiedyś jak sprezentować marzenie zwierzakowi?

Jeżeli tak, to dobrze trafiliście. Marzyciele z KatologMarzeń.pl mają dla was kilka wskazówek.

Można zacząć od prostej rzeczy jaką jest pomoc sąsiedzka. Podczas pandemii pracownicy KatologMarzeń.pl wyprowadzali pieski sąsiadów.

“Ania z naszego działu B2B pomagała podczas kwarantanny ludziom w swoim najbliższym otoczeniu. Nie zawsze jest kogo poprosić o pomoc, a przecież czworonożnego członka rodziny średnio interesuje, że trzeba zostać w domu. Ania wyprowadzała psa sąsiadów przez ten czas. Takich wyzwań jest więcej. np. rodzice na kwarantannie, a dziecko musi bezpiecznie dostać się do szkoły. Na szczęście od takich problemów również mamy Anię, która zadbała o ucznia odprowadzając go pod same drzwi.”

Można też zostać wolontariuszem w schronisku jak Agnieszka zachęcając resztę zespołu do podjęcia inicjatywy.

“Opiekunowie schroniska robią wszystko, żeby zdobyć fundusze na pożywienie, leczenie i infrastrukturę, która czyni życie porzuconych zwierząt lepszym. Nie jest to jednak łatwe. Pieski w schroniskach potrzebują też regularnych spacerów, a ich liczba często przewyższa liczbę personelu. Jeśli chcesz pomóc – możesz zostać wolontariuszem w schronisku. Nawet jednorazowo, tak jak zrobiła to Aga z naszego zespołu.”

Nie jesteś spacerowiczem, to może pomoc w transporcie szafek, które zostaną przerobione na zimowe budki dla bezdomnych kociaków?

“Nasza Marta wybrała się do Fundacji Koty z Grochowa żeby pomóc w transporcie szafek. Dzięki nim w kocim azylu powstaną budki na zimę dla bezdomnych kociaków. Oczywiście jak każdy Pomagający Marzyciel zrobiła to w ramach godzin pracy.”

Za mało? Potrzebujesz czegoś z większym rozmachem, proszę bardzo Marzyciele przychodzą z kolejnym pomysłem – zbiórka na schronisko.

“Zorganizowaliśmy zbiórkę w naszej kamiennicy – swoją cegiełkę w postaci pieniędzy lub niezbędnych schronisku przedmiotów mógł przynieść pracownik każdej firmy, działającej obok nas. Jednak najaktywniej zbiórka trwała właśnie w Katalogu Marzeń. Prawie każdy dołożył się w takim stopniu, w jakim mógł, dzięki czemu uzbieraliśmy satysfakcjonującą kwotę.”

Jeżeli jednak potrzebujesz jakieś motywacji do działania i pomocy albo chętnie pomożesz, tylko czasu brakuje, to na to również znaleźliśmy rozwiązanie.

“Marzyciele Pomagają to szereg działań, które łączy jedna wspólna idea – pomaganie. Mając do dyspozycji 6 dni dodatkowego urlopu wykonujemy pracę poza biurem, udzielając się jako wolontariuszki i wolontariusze.”

Poniżej przesyłamy zdjęcia z akcji Marzycieli. Dziękujemy KatalogMarzeń.pl za podzielenie się z nami waszymi akcjami i mam nadzieje zarażenia wszystkich czytających chęciami do działania.