Głos i prawa łapa zwierzaków – Olesiński i Wspólnicy pokazują, że istnieje równowaga między biznesem i bezinteresownością.

Obserwując działania firmy Olesiński i Wspólnicy można śmiało stwierdzić, że kierują się zasadą 3P – Prawo, Podatki i Petfriendly. Połączenie jest niecodzienne ale rezultaty jasno wskazują, jakże potrzebne.

Olesiński i Wspólnicy jest firmą doradczą wspierającą przedsiębiorstwa w obszarach prawa i podatków. Na rynku od 2005 roku z biurami w 5 miastach w Polsce (Wrocław, Warszawa, Kraków, Gliwice i Gdańsk). Współpracują z międzynarodowymi korporacjami, zagranicznymi inwestorami czy polskimi przedsiębiorcami. Działają w ramach Grupy OW, którą tworzą spółki Olesiński i Wspólnicy, OW Analytics, OW Accounting & Payroll i Saurus Grow. Kompleksowo wspierają biznes poprzez doradztwo prawno-podatkowe, outsourcing księgowy i kadrowo-płacowy, projekty analityczne oraz obsługę administracyjną.

Firma angażuje się w działalność pro bono, o której opowiadają tak:

“Nasza Załoga liczy ponad 230 osób. Od początku działalności angażujemy się w działalność pro bono, działając na rzecz ochrony zwierząt. Jesteśmy pełnomocnikami organizacji pro-zwierzęcych, które w postępowaniach karnych oraz administracyjnych wykonują prawa strony. Mówimy za tych, którzy sami nie są w stanie opowiedzieć o swoich krzywdach. Walczymy, aby sprawy z tej kategorii nie były traktowane jako te mniej istotne – co niestety w Polsce jest powszechne.”

Po wykonaniu kwestii formalnych, “zakasują rękawy” i wspierają zwierzaki na rzecz wolontariatu:

“Nie działamy jednak tylko zza biurka czy z sali sądowej – członkowie naszej Załogi są wolontariuszami, domami tymczasowymi i właścicielami adopciaków. Edukujemy na temat praw zwierząt, uczestniczymy w debatach publicznych i inicjatywach legislacyjnych. Bierzemy udział w interwencjach – często sami je inicjując – bezpośrednio kontaktując się z organami odpowiedzialnymi za ochronę zwierząt w naszym kraju. Wielu członków naszej Załogi przygarnęło zwierzęta z interwencji podejmowanych przez różne organizacje i stowarzyszenia. Walczymy o lepszy los czworonogów – nie tylko wchodząc na drogę prawną ze sprawcami ich krzywd, ale także dając im dom i miłość, których wcześniej nie miały. Wielu członków naszej Załogi przygarnęło zwierzęta z interwencji podejmowanych przez różne organizacje i stowarzyszenia. Jednym z naszych ulubionych benefitów jest możliwość przyprowadzenia zwierzaków do biur – są w nich zawsze mile widziane!”

Droga Załogo Olesiński i Wspólnicy jesteście niesamowici! Dziękujemy w imieniu zwierzaków. Wasze akcje pokazują, że chęci i motywacja naprawdę mogą zdziałać cuda. Dziękujemy również za podzielenie się z nami waszą historią i zdjęciami.