Co zrobić żeby udział w akcjach prozwierzęcych brali udział wszyscy?

Działania petfriendly w firmach często wychodzą od konkretnych osób “społeczników”, nie raz już wcześniej zaangażowanych w misje pomocowe dla zwierzaków. SwingDev znalazło niebanalne rozwiązanie.

Jak wynika z relacji SwingDev, co roku organizują aukcję charytatywną, na której licytowane są przedmioty/doświadczenia na rzecz zwierzaków.

“Co roku organizujemy wewnętrzną aukcję charytatywną, na której pracownicy mogą wystawić własnoręcznie wykonane przedmioty lub doświadczenia, również te związane ze zwierzętami – od miodów z własnych pasiek, przez voucher do kliniki weterynaryjnej jednego z naszych pracowników, po spacery lub petsitting. Każdy zwycięzca aukcji sam wybiera cel/fundację, na któryą przeznacza pieniądze- w tegorocznej aukcji na pomoc zwierzakom trafiło łącznie 3300 PLN.”

Oprócz oryginalnej aukcji, pracownicy SwingDev biorą udział w zbiórkach na schroniska, a Ci którzy zaangażują się w akcje, mogą liczyć na dodatkowe kilka dni wolnego.

“Na święta robiliśmy paczkę z kocykami dla schroniska, a nasi pracownicy tworzą czasem oddolne zbiórki. Dodatkowo, każdy pracownik ma 4 dni dodatkowego wolnego w roku do wykorzystania na wolontariat.”

Nastroje petfriendly pielęgnowane są poprzez wymianę doświadczeń pracowników na specjalnie stworzonych kanałach.

“Mamy kanał #pets-lovers na Slacku (zrzeszający ponad połowę pracowników) który służy do dzielenia się zarówno zdjęciami zwierzaków (wrzucamy je czasem na nasz instagram) jak i do dzielenia wskazówkami, pytaniami, radami. Oczywiście nasze biuro też jest psiolubne! :)”

Bardzo dziękujemy SwingDev za relację i przesłane zdjęcia. Jednocześnie życzymy więcej kreatywnych pomysłów na akcje prozwierzęce.