Kot ma pojawić się w domu, a Ty jeszcze nieprzygotowany? Zobacz co znajduje się na liście MUST HAVE kociego opiekuna

Przed przybyciem do domu kociego lokatora należy zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze dla niego rzeczy. Jeżeli wiesz, czego szukasz, nie zajmie Ci to wiele czasu.

Przedstawiamy naszą propozycję i wskazówki na pierwsze zakupy.

4 RZECZY BEZ KTÓRYCH SIĘ NIE OBEJDZIESZ

 1. Transporter
 2. Dobra  i odpowiednia karmaFera Transporter - Kliknij i sprawdź
 3. Kuweta
 4. Żwirek

Pierwszy przedmiot, który użyjesz to koci transporter. Musisz odpowiednio przewieźć swojego nowego przyjaciela do domu.  Jest to najbezpieczniejsza opcja. Nawet jeżeli jedziesz samochodem, pozostawiając kota luzem, przez stres mógłby skoczyć, wpaść pod nogi, ze względu na swoją zwinność i szybkość.  Nawet jeżeli kot jest niewychodzący, transporter przyda się później przy wizytach u lekarza weterynarii. Jest to praktyczny zakup na lata.  Wielkość dobierana jest na podstawie przyszłej wielkości dorosłego już kota.

 

Dobrze dobraną karmę najlepiej skonsultować z lekarzem weterynarii. Behawioryści i specjaliści od żywienia zalecają podawanie pokarmów mokrych, wysoko mięsnych i dobrych jakościowo, a co się z tym wiąże z wysoką zawartością białka.

Kocia kuweta ze żwirkiem, czyli kocia toaleta. Jedno z najpotrzebniejszych rzeczy w domu. Kuwety są kryte lub odkryte. Niewątpliwie zaletą tych pierwszych jest ukrycie odchodów i zapachu. Jednak nie każdemu kotu taka podpasuje. Najlepiej do kuwety zaopatrzyć się w łopatkę.

Rodzaje żwirków dla kota

 • Naturalny – może być drewniany lub kukurydziany. Są ekologiczne, a większość z nich można spłukać w toalecie, a nawet jeśli go wyrzucimy, to bez trudu i zagrożenia dla środowiska rozłoży się.
 • Bentonitowy – Dobrze się zbryla, a jednocześnie producenci urozmaicają jego zapach, co pomaga walczyć z nieprzyjemnym zapachem w okolicach kuwety. Jego dużym plusem jest stosunkowo niska cena.
 • Silikonowy – Żwirek silikonowy jest jednym z bardziej wydajnych produktów. Zamyka płyny i zapach z tym związany wewnątrz kryształków silikonu. Można wybrać zarówno produkty o grubszej gramaturze, jak i miałki pył.

Ważne rzeczy

Do mniej ważny, ale istotny rzeczy w kocim świecie jest:

 1. Miska
 2. Drapak
 3. Zabawki
 4. Legowisko
 5. Nożyczki do obcinania pazurów – jeżeli nie umiesz, znajdziesz w pakiecie PETHELP
 6. Szczotka, furminator
 7. Zabezpieczenie np. otwartego okna
 8. Pakiet weterynaryjny: badania, szczepienia, wizyty kontrolne

 

Pamiętaj, że koty wejdą wszędzie w poszukiwaniu przygód. Sprawdź co masz cennego, co mógłby zrzucić i najlepiej to chowaj 😉 Powodzenia!