Szerzenie wiedzy o profilaktyce weterynaryjnej jest bardzo ważnym elementem działalności PETHELP. W idealnym świecie każdy opiekun psa lub kota wie dokładnie, jakie kroki podjąć, by zadbać o zdrowie swojego pupila i regularnie zgłasza się na wizyty do lekarza weterynarii. Niestety nie zawsze tak się dzieje i nie zawsze pupil trafia do lekarza w odpowiednim czasie. Co więcej, psy i koty potrafią bardzo późno pokazać objawy bólu. Dlatego w maju 2022 firma PETHELP zainicjowała akcję Ogólnopolskiego Przeglądu Zdrowia Psów i Kotów.

Dzięki wsparciu firmy Boehringer Ingelheim oraz Luxwet 500 osób miało możliwość udać się do lekarza weterynarii na wizytę profilaktyczną ze swoim pupilem!

Wizyta profilaktyczna jest istotnym elementem dbania o zdrowie naszych czworonożnych przyjaciół. Lekarz weterynarii na takiej wizycie przeprowadza wywiad i badanie kliniczne pacjenta. Szczególnie u tych starszych zwierząt lekarz potrafi wyłapać coś, co umyka uwadze właścicielom. Czy będzie do niepokojąca bladość błon śluzowych, tkliwy brzuch, zmiana skórna czy też niepokojący wygląd wnętrza ucha – wszystko to zauważone na wczesnym etapie pozwala na szybki powrót pupila do zdrowia. Cieszymy się, że ponad 90% osób poleciłoby udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Zdrowia (OPZ)! Taka profilaktyczna wizyta to często bardzo ważny krok do wyłapania potencjalnie niebezpiecznej jednostki chorobowej.


Dbałość o zdrowie to także sposób żywienia i stosowanie odpowiedniej suplementacji. Okazuje się, że większość uczestników OPZ stosuje suplementację u swoich pupili. Zdarzają się również osoby, które samodzielnie gotują posiłki swoim podopiecznym!


Bardzo dużą uwagę uczestnicy przywiązują do kryteriów wyboru lekarza weterynarii. Najczęściej wybierane czynniki to: lokalizacja placówki oraz opinia na Google. A Ty, czym kierujesz się wybierając lekarza weterynarii?


To na pewno nie ostatnia taka inicjatywa w PETHELP, więc zachęcamy do obserwowania naszego profilu na Facebooku, by nie przegapić kolejnych akcji.