Zbliża się ten okres w roku, kiedy radośnie udajesz się na poszukiwania prezentów. Wchodzisz do sklepu i wybierasz podarki dla bliskich i przyjaciół. To nie jest takie trudne – jeśli masz wątpliwości, co im kupić, możesz po prostu zapytać.

Schody zaczynają się, gdy szukasz inspiracji na prezent dla zwierzaka pod choinkę. Przeczytaj ten poradnik, a już nigdy nie będziesz mieć wątpliwości, co podarować psu lub kotu!

Prezent dla psa na święta

Każdy pies zasługuje na wyjątkowy prezent na święta. Poznaj 5 świetnych pomysłów, które wprawią w radosny ruch ogon Twojego psiaka! Naszą listę skonstruowaliśmy, kierując się kilkoma zasadami: przedmioty mają być bezpieczne dla czworonoga, sprawiać mu radość i pogłębiać więź między Wami.

1. Zabawki interaktywne dla psa na święta

Zabawki interaktywne wspomagają rozwój umysłowy i fizycznego Twojego psa. Spodobają się nie tylko szczeniakom, ale również dorosłym czworonogom, zachęcając je do myślenia oraz działania. W tej kategorii mieszczą się m.in. puzzle dla psów z ukrytymi przysmakami, interaktywne kule i dyspensery karmy wydzielające przysmaki podczas zabawy. Te przedmioty zapobiegają nudzie i lękowi separacyjnemu, ucząc psa samodzielnego spędzania czasu.

2. Smakołyki dla psów na prezent

Przysmaki dla psów powinny być smaczne i zdrowe, dlatego przed zakupem dokładnie przeczytaj skład. Pilnuj dawkowania, aby nie przekarmić pupila. Czworonogi uwielbiają żuć i gryźć. Tę potrzebę najłatwiej zaspokoisz, dostarczając im naturalne gryzaki – suszone uszy, rogi czy ścięgna. Dla zdrowia zwierzęcia możesz również podawać mu smakołyki z suplementami, które wspierają stawy, skórę i sierść.

3. Akcesoria spacerowe na Boże Narodzenie

Spacery dla psów to nie tylko czas na załatwienie potrzeb fizjologicznych, ale również odkrywanie otoczenia i interakcje z innymi przedstawicielami gatunku. Odpowiednia dawka ruchu zapewnia dobre samopoczucie zwierzęcia. Aby wspólne wyjścia były bezpieczne, niezbędne są wygodne akcesoria. Jako prezent pod choinkę dla psa możesz wybrać ergonomiczne szelki, które nie obciążają kręgosłupa, regulowaną smycz dla większej swobody ruchu czy odblaskowe akcesoria, ułatwiające zlokalizowanie pupila po zmroku.

4. Legowisko dla psa pod choinkę

Przeciętnie psy śpią od 12 do 14 godzin dziennie, co oznacza, że w tym stanie spędzają ponad połowę doby. Dlatego też ich legowisko powinno być wygodne i zapewniać odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa. Jeśli masz starszego psiaka, ucieszy się on z ortopedycznego materaca, który zmniejsza punkty nacisku na ciało. Dla swojej własnej wygody możesz podarować zwierzakowi łóżko z rozpinaną poszewką – łatwiej je wyczyścisz, gdy się zabrudzi.

5. Szkolenia i kursy – prezent świąteczny dla psa i właściciela

Wspólne szkolenia posłuszeństwa i psich sportów pozwalają parze zwierzę-właściciel nawiązać lepszą relację. Uczysz się na nich rozumieć swojego towarzysza i lepiej zaspokajać jego potrzeby, a czworonóg zyskuje doskonałą okazję do pozbycia się nadmiaru energii. Z okazji Bożego Narodzenia podaruj mu uczestnictwo w zajęciach z posłuszeństwa, treningi agility czy szkolenie z noseworku. Wybór zależy od Twojego celu i predyspozycji czworonoga.

Prezent dla kota na Boże Narodzenie – co kupić?

Nieco tajemniczy i niezależny kot również ucieszy się z podarku pod choinką. Postaw na podarek, który urozmaici jego życie i zaspokoi naturalną ciekawość. Możesz również wybrać praktyczne akcesoria ułatwiające codzienne funkcjonowanie z futrzastym przyjacielem.

1. Drapaki i meble dla kota na prezent

Drapaki pozwalają kotom pielęgnować pazury bez szkody dla Twoich ulubionych mebli. Zwierzaki mają naturalną potrzebę drapania. Aby pomóc im ją zaspokoić, połóż pod choinką wysoki drapak pionowy, na którym pupil wyprostuje całe ciało, lub poziomy w formie maty czy deski.

2. Zabawki z kocimiętką na Boże Narodzenie

W kocimiętce znajduje się nepetalakton – związek chemiczny, który przypomina kocie feromony. Wywołuje on w kotach silne uczucie ekscytacji. Po kilku lub kilkunastu minutach przekształca się ono w głębokie odprężenie, a zwierzę przestaje reagować na roślinę. Na Boże Narodzenie możesz podarować swojemu pupilowi myszki i piłeczki z ekstraktem z kocimiętki lub zabawki interaktywne.

3. Inteligentne kuwety – prezent dla kota i właściciela

Koty mocno dbają o higienę, często się myjąc. Lubią również załatwiać się na niezabrudzony piasek. Aby podarować zwierzakowi taki luksus (a sobie zmniejszyć ilość pracy), zainwestuj w kuwety samoczyszczące się lub takie z dodatkiem filtrów węglowych, które kontrolują nieprzyjemny zapach.

4. Kocie meble pod choinkę

Koty cenią sobie prywatność i możliwość skorzystania z bezpiecznych kątów. Lubią też obserwować życie domowników z góry, dlatego dobrym pomysłem na bożonarodzeniowy prezent będą meble – domki z miękkimi poduszkami, podwieszane na oknie lub kaloryferze hamaki czy wysokie półki. Wiele czworonogów ucieszy się również z… nowego kartonu wyłożonego miękką poduszką.

5. Kocie akcesoria na święta

Choć koty nie mają takiej potrzeby wychodzenia na spacery jak psy, może się okazać, że jesteś właścicielem prawdziwego miłośnika eksplorowania otoczenia. Jeśli wyprowadzasz swojego pupila na spacer, podaruj mu bezpieczne szelki i smycz.

Najlepszy prezent pod choinkę dla psa, kota i właściciela

Jeśli szukasz upominku dla psa lub kota, idealnym rozwiązaniem będzie ubezpieczenie dla zwierząt lub pakiet weterynaryjny PetHelp. Zapewnia on właścicielowi spokój ducha na wypadek niespodziewanych wydarzeń, a czworonogom – profesjonalną opiekę medyczną w specjalistycznych gabinetach weterynaryjnych. To obowiązkowa opcja dla odpowiedzialnych opiekunów. Sprawdź, który z dostępnych wariantów najlepiej pasuje do Twojej sytuacji.