Regularna aktywność, wizyty profilaktyczne, nauka komend i sztuczek oraz specjalnie dobrana dieta. Jak zmieniło się życie pupili uczestników projektu po 2 miesiącach?

Celem projektu był wzrost jakości życia zwierząt domowych, za czym idzie zwiększenie świadomości behawioralnej, dietetycznej oraz profilaktyki weterynaryjnej. Sam projekt rozpoczął się ankietą, która miała na celu wybrać uczestników. Już z samego formularza można wyciągnąć ciekawe wnioski. Jak się okazuje właściciele psów otyłych w większości mają pracę biurową, umysłową.

Ponad to:

20% psów nie wykonuje z właścicielem innej aktywności niż spacer (zwierzaki z nadwagą)

75% psów z nadwagą jest kastrowana

26% choruje na stawy

17% właścicieli otyłych psów podaje im resztki ze stołu, a 68% podaje smakołyki poza karmieniem

Cały projekt jak i jego podsumowanie przedstawia poniższa infografika.

Infografika PETHELP

 

78% uczestników projektu stwierdziło po projekcie, że częste chodzenie do lekarza weterynarii zapobiega rozwojowi chorób. Jedna z uczestniczek dzięki projektowi i przeglądowym badaniom (badanie krwi i przegląd zdrowia) wykryła u swojego psa przewlekłą niewydolność nerek. Projekt uświadomił jej jak ważne jest częste badania psa –  zwłaszcza w starszym wieku. Pies został poddany leczeniu i jego stan zdrowia uległ znacznej poprawie.

Wzrost aktywności i wspólne spędzanie czasu, rozwój zwierzaka jak i właściciela – to wszystko przełożyło się do umocnienia więzi pomiędzy psem i jego opiekunem oraz poprawą zdrowia. Dwa miesiące to tak wiele i niewiele zarazem, natomiast zmiany jakie się dokonały są ogromne, a my jesteśmy dumni, że misja została zakończona sukcesem!