„500 plus dla kota i psa” i alternatywy. Na czym polega dofinansowanie i jak skorzystać?

Właściciele czworonożnych pupili zmagają się z ogromnymi wydatkami za wizyty u weterynarza. Rachunki rosną lawinowo, gdy zdarzy się nagły wypadek lub pojawi się konieczność leczenia choroby przewlekłej. Portfel nie jest z gumy, dlatego warto poznać wszystkie dostępne opcje dofinansowania. „500 plus dla kota i psa” to opcja, która znacznie zmniejszy Twoje obciążenia finansowe. Sprawdź, jak je uzyskać!

Sterylizacja i kastracja, które zapobiegają niekontrolowanemu rozmnażaniu psów i kotów, również są kosztownymi zabiegami. Mimo to warto je wykonać, ponieważ nie tylko sprzyjają zmniejszeniu populacji bezdomnych zwierząt, ale również wykluczają często występujące choroby narządów rozrodczych. Cena procedury u dużej suki (powyżej 20 kg) może kosztować nawet ponad 800 zł (według Pedigree.pl), jeśli prywatnie umówisz się w gabinecie weterynaryjnym.

Na czym polega „500 plus dla kota i psa”?

„500 + dla psa i kota” to program, dzięki któremu możesz dostać jednorazowe dofinansowanie trzech podstawowych zabiegów weterynaryjnych – sterylizacji, kastracji i czipowania. Pokrywa on 100% kosztów zabiegu, dzięki czemu stanowi ogromną ulgę dla portfela. To świadczenie ma na celu zmniejszenie liczby bezdomnych zwierząt, poprzez uniemożliwienie niekontrolowanego rozrodu i łatwe odnalezienie pupili w razie ucieczki.

Jak dostać „500+ dla psa i kota”?

Program „500 plus na psa i kota” jest dofinansowany przez niektóre samorządy. Jeśli chcesz zakwalifikować się do świadczenia, musisz wykazać, że mieszkasz na terenie danej gminy i odprowadzasz tam podatki. Odbywa się to bardzo prosto – przez złożenie odpowiedniego wniosku.

Program obejmuje każdego, kto ma w domu zwierzaki. Aby uzyskać szczegółowe informacje, odwiedź najbliższy urząd miasta. Tam zostaniesz poinformowany o dalszych krokach. Dopilnuj terminu! Na złożenie wniosku masz czas tylko do końca listopada 2023 roku.

W ramach świadczenia możesz dostać jednorazową dopłatę na maksymalnie dwa psy lub koty. Po przyznaniu dofinansowania udaj się do wskazanego przez urząd weterynarza – tam przeprowadzisz całą procedurę bez żadnych kosztów. Wystarczy, że przyprowadzisz zwierzaka na umówioną wizytę. Nie otrzymasz jednak pieniędzy w gotówce.

Czy istnieje alternatywa dla programu „500+ dla psa i kota”?

Przeczytałeś/aś nasz post z nadzieją, że to świadczenie ulży Twojemu portfelowi, ale nie udało Ci się zdążyć przed końcem terminu? Twoja gmina nie zdecydowała się dołączyć do programu? Jeszcze nie wszystko stracone. Zadbaj o zwierzaka bez rezygnowania z innych zobowiązań. Możesz zniwelować koszty leczenia pupila dzięki pakietowi weterynaryjnemu PetHelp.

Udostępniamy 4 pakiety dla psów i kotów, które różnią się zakresem świadczeń. Obejmują one m.in. wizyty w razie choroby, badania kontrolne, konsultacje, szczepienia, zabiegi pielęgnacyjne i elektroniczne znakowanie (czipowanie). W najbardziej ekonomicznej wersji oszczędzisz średnio 500 zł rocznie na dbanie o swojego psa (lub 450 zł w przypadku kota). Bardziej zaawansowane opcje to ulga dla Twojego budżetu w wysokości nawet 2000 zł na psa (1800 zł – kota). Sprawdź szczegółowe informacje na naszej stronie.

źródło: Licencja na zdjęcie z Adobe Stock.

Nie narażaj się na dodatkowe koszty!

Gdy wydarzy się nagły wypadek, będzie już za późno. Urazy, ostre bóle brzucha i zatrucia wymagają interwencji weterynaryjnej. Często wiąże się to z pakietem specjalistycznych badań: RTG, USG, rezonansem magnetycznym i analizą krwi. W skrajnych przypadkach takie przygody mogą się nawet skończyć operacją i hospitalizacją psa lub kota. Według Gazety Wyborczej intensywne leczenie czworonoga kosztuje ok. 200-400 zł dziennie.

„500 + dla psa i kota” nie obowiązuje w takich sytuacjach. Zamiast tego postaw na prywatne ubezpieczenie dla zwierząt domowych PETHELP. Dzięki niemu nie będziesz się musiał martwić o chwilową utratę środków do życia – świadczenie obowiązuje w wielu nagłych przypadkach. Sprawdź ofertę na naszej stronie internetowej.