Pies i kot to więcej niż zwierzęta. To członkowie rodziny, którzy na równi z Tobą uczestniczą w życiu domowym. Zastanawiasz się, dlaczego warto ubezpieczyć psa lub kota? A jak długo zastanawiałeś się nad wykupieniem własnej polisy?

Jeśli wciąż się wahasz, w tym artykule przeczytasz, jakie korzyści da Ci ubezpieczenie pupila. Poznasz również zagrożenia, o których dobra polisa pozwoli Ci zapomnieć i beztrosko cieszyć się chwilami spędzonymi z psim i kocim przyjacielem.

Spis treści:

  1. Pokrycie kosztów leczenia psów i kotów
  2. Ubezpieczenie zdrowotne dla kota
  3. Ubezpieczenie zdrowotne psa
  4. Ubezpieczenie OC psa lub kota
  5. Odszkodowanie za śmierć psa lub kota
  6. Ubezpieczenie od kradzieży psa lub kota
  7. Dlaczego warto ubezpieczyć psa lub kota w PETHELP?

   

  Pokrycie kosztów leczenia psów i kotów

  Jeśli masz zwierzę domowe, doskonale wiesz, że koszty leczenia szybko się kumulują. Ubezpieczenie zdrowotne dla kota lub psa pozwala znacznie je zredukować lub nawet całkowicie zniwelować. Kupując odpowiednią polisę, zyskujesz spokój ducha w razie nieszczęśliwego wypadku.

  Nigdy nie będziesz musiał podejmować trudnej decyzji, że nie stać Cię na leczenie pupila. Koszty leczenia psa i kota już nie będą Ci spędzać snu z powiek.

  Przed zakupem polisy sprawdź warunki ubezpieczenia dla psa lub kota:

  • Czy obejmuje najbardziej kosztowne operacje, interwencje chirurgiczne i leczenie po wypadku?
  • Czy w jej skład wchodzą koszty związane z leczeniem chorób przewlekłych (np. cukrzycy)?
  • Czy w jej ramach możesz odbyć z pupilem okresowe wizyty kontrolne?

  Ubezpieczenie zdrowotne dla kota

  Koty, choć niezależne i nieco tajemnicze, wnoszą do domu wiele radości. Miękka sierść, słodki pyszczek i przyjazne mruczenie sprawia, że szybko zdobywają serca wszystkich domowników.

  Jednak przywilej posiadania kota to nie tylko przyjemność. Wiąże się z nim również odpowiedzialność za jego zdrowie i dobrostan. Dlatego, zanim wydarzy się nieprzewidziana sytuacja, zastanów się, czy ubezpieczyć kota.

  Możesz sobie zadać pytanie, czy taka inwestycja jest naprawdę konieczna. W końcu koty znane są ze swojej samodzielności i zdolności do unikania niebezpieczeństw.

  W praktyce każde zwierzę, bez względu na swój styl życia, może zachorować lub doznać urazu. W takich sytuacjach koszty leczenia kota często przerastają możliwości budżetu domowego. Na ratunek przychodzi ubezpieczenie zdrowotne dla zwierząt domowych.

  Ubezpieczenie zdrowotne psa

  Psy, pełni energii towarzysze codziennego życia, oferują Ci swoją bezgraniczną przyjaźń i zaufanie. Ich merdający ogon, wierne oczy i uśmiechnięte pyski sprawiają, że oddajesz im nie tylko kanapę, ale również kawałek serca.

  Bycie opiekunem psa to coś więcej niż codzienna dawka zabawy. To duża odpowiedzialność, zwłaszcza w obliczu choroby. Odpowiednia opieka medyczna kosztuje, dlatego przygotuj się na wszystkie nieprzewidziane sytuacje. Zadbaj o ubezpieczenie zdrowotne psa.

  Według portalu aleRanking przykładowy koszt zabiegów weterynaryjnych w przypadku psów to:

  • Cesarskie cięcie suki: 1000-1500 zł
  • Leczenie złamań: 1500-5000 zł
  • Drobny zabieg chirurgiczny: 300-800 zł
  • USG: 90-150 zł
  • RTG: 90-250 zł

  Podane ceny są orientacyjne i mogą być nawet wyższe w dużych miastach. Dodatkowo trzeba liczyć się z kosztem wizyty w gabinecie lub domu. Ubezpieczenie dla zwierząt pokryje całość lub część tej kwoty. Nie musisz rezygnować z innych zaplanowanych wydatków.

  Ubezpieczenie OC psa lub kota

  Wciąż masz wątpliwości, dlaczego warto ubezpieczyć psa lub kota? Kompleksowa polisa pozwoli Ci zabezpieczyć się nie tylko przed chorobą czworonoga, ale również przed szkodami, które Twoje zwierzę może spowodować osobom trzecim lub ich własności.

  Wyobraź sobie, że Twój pupil kogoś ugryzie na spacerze, ucieknie z posesji, niszcząc płot sąsiada, lub podrapie zaparkowany w pobliżu samochód. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej dla właściciela pozwoli złagodzić odpowiedzialność za szkody.

  Odszkodowanie za pogryzienie przez psa czy naruszenie dobra osobistego może sięgnąć kilku tysięcy złotych. Zabezpieczenie się przed koniecznością uiszczenia takiej zapłaty osobie trzeciej w ramach polisy to mądra decyzja.

  Odszkodowanie za śmierć psa lub kota

  Śmierć zwierzęcia domowego jest zawsze trudnym przeżyciem. To wydarzenie przynosi nie tylko emocjonalne cierpienie, ale także znaczne koszty. Choć nikt nie zwróci Ci pupila, ubezpieczenie śmierci psa lub kota to rozwiązanie, które przyniesie poczucie bezpieczeństwa w trudnym okresie po stracie ukochanego zwierzęcia. Koszty związane z kremacją lub pochówkiem czworonoga nie obciążą Twojego portfela.

  Ubezpieczenie od kradzieży psa lub kota

  Choć kradzież zwierzęcia domowego nie zdarza się często, jej skutki są bardzo dotkliwe, zarówno pod względem emocjonalnym, jak i finansowym. Ubezpieczenie od kradzieży psa lub kota pomoże w pokryciu kosztów związanych z poszukiwaniami zaginionego pupila. Może to być m.in. organizacja i sfinansowanie ogłoszeń, a nawet świadczenie pieniężne za utracone zwierzę.

  Dlaczego warto ubezpieczyć psa lub kota w PETHELP?

  PETHELP oferuje kompleksowe pakiety ubezpieczeniowe na nieprzewidziane sytuacje. Pakiet weterynaryjny PETHELP zapewnia pomoc finansową przy wizytach w lecznicy – od rutynowej opieki zdrowotnej, przez badania i zabiegi pielęgnacyjne, po nagłe wypadki i choroby. Sprawdź, w jaki sposób możesz ochronić pupila.

  Masz również możliwość rozbudowania pakietu o ubezpieczenie zwierząt domowych PETHELP+. Polisa obejmuje najpoważniejsze sytuacje losowe – kradzież, OC, zaginięcie i śmierć zwierzęcia. Nie czekaj, aż będzie za późno.