Specjalnie dedykowane psom i kotom ubezpieczenia są wciąż rzadkością na polskim rynku. Zwierzęta domowe można najczęściej chronić w ramach polisy mieszkaniowej lub OC właściciela. Tutaj wybór jest bardzo różnorodny, dlatego czasem trudno zdecydować, która oferta najlepiej sprawdzi się w danym wypadku.

Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić ubezpieczenie psa i kota, zerknij na nasze porównanie dostępnych opcji. Znajdziesz tutaj najciekawsze dostępne oferty.

Spis treści

 1. PETHELP i PETHELP+ – pakiet weterynaryjny i ubezpieczenie kota i psa
  1. Co obejmuje ubezpieczenie kosztów leczenia kota i psa?
  2. Dodatkowe korzyści: OC i Assistance
 2. Generali – ubezpieczenie kosztów leczenia psa i OC
  1. Co obejmuje ubezpieczenie kosztów leczenia psa?
  2. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej właściciela psa
 3. Ubezpieczenie psa lub kota w ramach ubezpieczenia mieszkania
  1. Allianz – opieka nad pupilem w nieprzewidzianych okolicznościach
  2. Uniqa – ubezpieczenie do 3 zwierząt
  3. Compensa – ubezpieczenie od wszystkich ryzyk
 4. Jak wybrać ubezpieczenie psa i kota?

PETHELP i PETHELP+ – pakiet weterynaryjny i ubezpieczenie kota i psa

PETHELP oferuje atrakcyjny pakiet znacznie zmniejszający koszty wizyt u weterynarza oraz kompleksowe ubezpieczenie zwierząt domowych. Usługa wyróżnia się przejrzystym opisem zakresu ubezpieczenia psa i kota oraz atrakcyjnymi cenami.

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów leczenia kota i psa?

Pakiet weterynaryjny PETHELP, zależnie od wybranej opcji, obejmuje wizyty u weterynarza, badania laboratoryjne, szczepienia, badania obrazowe i zabiegi pielęgnacyjne. Ubezpieczenie PETHELP+ pokrywa koszty leczenia w razie nieszczęśliwego wypadku i nagłego zachorowania (w wersji Maxi).

Możesz z niego skorzystać, jeśli Twój pies lub kot nie ukończył 8 lat, jest zdrowy, posiada komplet szczepień i mikroczip.

 • Suma ubezpieczenia PETHELP+: 5 000, 25 000 lub 50 000 zł
 • Zasięg: Polska
 • Cena: Pakiet Basic zaczyna się od 33 zł/miesiąc

Dodatkowe korzyści: OC i Assistance

Ubezpieczenie kota i psa PETHELP+ obejmuje dodatkowo koszt eutanazji, kradzież zwierzęcia, zakup leków, OC dla szkód majątkowych (do 10 000 zł) i osobowych (do 50 000 zł), poszukiwanie pupila, śmierć zwierzęcia i Assistance. Infolinia jest czynna 24/7.

Generali – ubezpieczenie kosztów leczenia psa i OC

Generali oferuje pakiet zawierający ubezpieczenie kosztów leczenia psa, ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej i ubezpieczenie śmierci pupila.

Co obejmuje ubezpieczenie kosztów leczenia psa?

Polisa pokrywa m.in. koszty wizyty lekarskiej i leków (zarówno w gabinecie, jak i w domu), badań diagnostycznych, badań obrazowych, hospitalizacji i zabiegów operacyjnych. W ramach dodatkowej usługi Generali pozwala na ubezpieczenie śmierci zwierzęcia w wieku od 8 tygodni do 3 lat.

 • Suma ubezpieczenia zdrowotnego: 5 000, 20 000 lub 50 000 zł (zależnie od wybranej opcji ubezpieczenia udział własny wynosi 10 lub 30%).
 • Zasięg: Polska
 • Koszt: Cena ubezpieczenia jest uzależniona m.in. od wieku i rasy psa. Składki zaczynają się od około 60 zł/miesiąc.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej właściciela psa

Ubezpieczenie OC obejmuje dodatkowo pogryzienie i podrapanie innego psa lub osoby trzeciej oraz zniszczenie mienia przez zwierzę. Dotyczy ono również sytuacji, w której Twój pupil przebywa pod opieką osoby bliskiej. Do wyboru są 4 sumy ubezpieczenia: 20 000, 50 000, 100 000 lub 200 000 zł.

Ubezpieczenie psa lub kota w ramach ubezpieczenia mieszkania

Ubezpieczenie psa lub kota w ramach ubezpieczenia mieszkania to prawdopodobnie najpopularniejsza usługa na rynku. Jako zaletę takiej polisy można wymienić łatwą dostępność i oszczędność czasu – w tym samym czasie kupujesz ochronę mienia i zwierzęcia. Do minusów zalicza się fakt, że ubezpieczenia mają bardzo ograniczony zakres i nie obejmują wielu problemów, które mogą przydarzyć się Twojemu pupilowi.

Allianz – opieka nad pupilem w nieprzewidzianych okolicznościach

Wykupując ubezpieczenie Mój Dom w Allianz wraz z Assistance, zyskujesz pewność, że podczas hospitalizacji (dłuższej niż 2 dni) w wyniku nieszczęśliwego wypadku ubezpieczyciel zapewni opiekę nad psem i kotem. To świadczenie obejmuje maksymalnie 3 dni i polega na wyprowadzaniu na spacer, karmieniu i utrzymaniu higieny zwierząt. Alternatywnie ubezpieczyciel oferuje możliwość przewozu pupila do wskazanej osoby lub schroniska.

Uniqa – ubezpieczenie do 3 zwierząt

Ubezpieczenie pupili w Uniqa to dodatek do ubezpieczenia nieruchomości. Cena polisy zaczyna się już od 20 zł/miesiąc. Świadczeniem można objąć do 3 zwierząt. W ramach ubezpieczenia zyskujesz pokrycie kosztów leczenia psa i kota w następstwie nieszczęśliwych wypadków, wydatków na poszukiwanie zaginionego zwierzęcia czy zakup nowego. Możesz wybrać sumę: 2 000, 5 000 lub 8 000 zł. Polisa działa na terenie Polski.

Compensa – ubezpieczenie od wszystkich ryzyk

W ramach ubezpieczenia all risk w towarzystwie Compensa zyskujesz ochronę mienia przed zniszczeniem przez zwierzęta, pokrycie kosztów leczenia psa lub kota oraz ceny zakupu nowego zwierzęcia w przypadku śmierci pupila na skutek wypadku komunikacyjnego. Polisa nie obejmuje szkód w wyniku ucieczki zwierzęcia ani śmierci lub zachorowania z powodu otrucia i przyczyn naturalnych. Ubezpieczenie działa na terenie Polski.

Jak wybrać ubezpieczenie psa i kota?

Zanim zdecydujesz się na konkretne ubezpieczenie psa i kota, dokładnie sprawdź Ogólne Warunki Ubezpieczenia, aby uniknąć problemów w przyszłości. Zastanów się, czy satysfakcjonuje Cię ubezpieczenie kosztów leczenia i OC, czy potrzebujesz bardziej elastycznego rozwiązania. Pamiętaj, że prawidłowo dobrana polisa zapewni Ci ochronę w nieoczekiwanych sytuacjach.