Szczeniak w domu to całe morze radości i słodyczy. Mała puchata kuleczka potrafiąca zmienić nasze życie. O tym co niezbędne i najważniejsze.

O kociej wyprawce już było – kliknij w link . Teraz przyszedł czas na pieskie życie! Z tego artykułu dowiecie się, czego potrzebuje szczenię na start w nowym domu.

Co kupić szczeniakowi

Jeśli do tej pory nie było w domu zwierzaka to potrzebujesz:

  1. Dobra jakościowo i odpowiednio dobrana karma i smakołyki
  2. Obroża i smycz
  3. Zabawki
  4. Legowisko

Dobrze dobraną karmę najlepiej skonsultować z lekarzem weterynarii. Behawioryści i specjaliści od żywienia zalecają podawanie pokarmów mokrych, wysoko mięsnych i dobrych jakościowo, a co się z tym wiąże z wysoką zawartością białka.

 

Obroża i smycz jest to niezbędny element spacerów. Na rynku są dostępne we wielu wzorach, kolorach, materiałach z której są wykonane.

Rodzaje smyczy dla psa

Smycz klasyczna – smycz jednoczęściowa może być wykonana z taśmy  parcianej, skóry, skóropodobnych, czy z metalowego łańcuszka . Takie smycze mają długość średnio 120-150 cm i są zakończone karabińczykiem.

 

Smycz przepinana – smycz na obu końcach ma karabińczyki, dzięki czemu reguluje się jej długość. Tworzona z taśmy parcianej,  ze skóry lub skóropodobnych materiałów.

Smycz automatyczna – Jest to smycz z automatycznym regulowaniem długości z możliwością zablokowania jej. Ma mocną syntetyczną taśmę o długości nawet do 8 metrów.

Smycz treningowa – bardzo długa smycz  średnio 5 -20 metrów. Wykorzystywana do treningu najczęściej przez treserów psów.

 

Zabawki i gryzaki – to właśnie swoim pyskiem szczeniaki poznają świat. Żucie to naturalna potrzeba psa. Zamiast obgryzania mebli polecamy różnego rodzaju gryzaki naturalne takie jak królicze, wołowe uszy, suszone ścięgna.  Do gryzienia świetnie sprawdzą się zabawki z tworzywa TPR, gumowane czy lateksowe. Polecamy zabawkę typu KONG można wypełnić ją jedzeniem. Psiaki uwielbiają też się szarpać, dlatego dobre są np. piłki na sznurku.

 

Legowisko jest jednym z kluczowych elementów wyprawki każdego psiaka.  Ceny legowisk wahają się między 100 a 800 zł. Cena uzależniona jest od rozmiaru i materiałów.

Do  istotnych rzeczy w psim świecie należy dołączyć :

  1. Miska
  2. Szczotka, furminator
  3. Pakiet weterynaryjny: badania, szczepienia, wizyty kontrolne, odrobaczenie, profilaktyka przeciw pchłom i kleszczom
  4. Woreczki na psie odchody
  5. Saszetka na smakołyki dla opiekuna

Przy zakupie pakietu PETHELP dostaniecie rabat 10% na zakupy w sklepie zoologicznym online Fera.pl

Pamiętajcie, że zwierzęta kochają nas za to, że jesteśmy! Nie obchodzą je porcelanowe miski z imieniem, czy najdroższa obroża.  Najważniejsze są wspólne zabawy, rozwój i poznawanie świata. Powodzenia!