Według sondażu Voice of the Consumer: Lifestyle Survey, przeprowadzonego przez Euromonitor International na całym świecie, aż 71% właścicieli zwierząt domowych uważa swoje zwierzęta za członków rodziny, a liczba ta rośnie na rynkach rozwijających się.

Sporo obecnie mówi się o zwierzętach. Coraz więcej ludzi posiada w domu jakiegoś zwierzaka lub nawet zwierzaki. Prężnie rozwijający się trend humanizacji zwierząt ciągnie za sobą trend zdrowego stylu życia nie tylko wśród nas, ale i naszych pupili. Wzrastające zainteresowanie sferą pet care niesie za sobą duże nadzieje na wzrost świadomości opiekunów. Rynek pettech jest jednym z najszybciej rozwijających się.

Wychodząc na przeciw szerzeniu naszej misji profilaktyki,  przygotowaliśmy pierwszy w Polsce specjalistyczny raport dotyczący wpływu zwierząt na pracowników oraz wskaźniki firmowe.

Z przeprowadzonej przez nas w czerwcu 2022 roku ankiety, wynika, że aż 97% pracowników w naszym kraju chciałoby pracować w firmach przyjaznych zwierzętom. I co ciekawe – tylko co trzeci za „pet friendly” uważa tę, w której pracuje obecnie (32%). To pokazuje, jak duże znaczenie mają dla nas nasi pupile i w którą stronę pracodawcy powinni się kierować.

Wiele przeprowadzonych badań wykazało, że zwierzęta zmniejszają stres związany z pracą. Ponad 60% pracowników wyznaje, że praca jest dla nich stresująca, a nawet 4 na 10 uważa, że może ona zagrażać ich zdrowiu. Z badań wynika, że zwierzęta w miejscu pracy mogą skutecznie pomóc zmniejszyć stres, zwiększyć wydajność pracy oraz satysfakcję pracowników.

W raporcie, znalazły się wypowiedzi osób, które zdecydowały się na budowanie wizerunku pracodawcy przyjaznego zwierzętom- Pani Izabela Woźnicka – Kierownik Działu Zarządzania ZFŚS w Rossmann, Ewelina Rędzikowska-Biegus Specjalista ds. HR Coffeedesk, Magdalena Zielińska- Starszy Specjalista ds. Komunikacji i Employer Brandingu TME, Dorota Bagheri Gheibi- Office Manager Sonalake. Dodatkowo swoimi opiniami podzieliło się wielu ekspertów takich jak, dr n. wet. Jagna Kudła- lekarz weterynarii, behawiorystka, Agata Metzig- trener psów, dogoterapeuta, zoopsycholog, Maja Gojtowska- Employer branding, Candidate experience, Employee experience -konsultantka HR, Mistrzyni Linkedin 2022 wg Forbes Women. Te oraz pozostałe wypowiedzi dają razem dużą porcję wiedzy i pomysłów dotyczących rozwoju tej sfery.

Przygotowany przez nas raport jest unikalny, ponieważ zawiera wiele popartych badaniami informacji przydatnych zarówno dla pracodawców jak i pracowników. Miłość do zwierząt to coś co zrzesza szerokie grono ludzi. Warto wiedzieć nie tylko jak zwierzęta na nas wpływają, ale jak i my możemy je wesprzeć.

 

Rozwijający się trend pet friendy znajduje odzwierciedlenie na rynku pracy. Jeśli jesteś pracodawcą, który szuka nowych rozwiązań, konkretnych case study, zależy Ci na satysfakcji swoich pracowników i chcesz dowiedzieć się więcej na temat oddziaływania zwierząt na samopoczucie, to zachęcamy do pobrania przygotowanego raportu.

Raport znajduje się na stronie: https://pethelp.pl/dla-firm/benefit-dla-zwierzat/