Gdzie zrealizujesz usługi?
Pakiety PETHELP, w wybranych placówkach weterynaryjnych (lista)
Ubezpieczenie PETHELP+, w dowolnej placówce weterynaryjnej
Jest to wizyta, na której lekarz zbada zwierzę i postara się znaleźć przyczynę choroby, a także wdroży leczenie jeżeli będzie taka potrzeba. Zostanie przeprowadzony szczegółowy wywiad, z którego lekarz dowie się co działo się ze zwierzakiem i co niepokoi właściciela. Wykonane będzie też badanie kliniczne - sprawdzenie temperatury, tętna, liczby oddechów, osłuchanie klatki piersiowej i serca, omacanie obwodowych węzłów chłonnych i jamy brzusznej, a także badanie układu którego dotyczy ewentualne zaburzenie. Jeśli zajdzie taka potrzeba lekarz zleci wykonanie badań dodatkowych (badań krwi, moczu, kału, badań obrazowych). Jeśli będzie to możliwe lekarz postawi diagnozę i wdroży leczenie. Za leki podane podczas wizyty właściciel dopłaca w gabinecie, nie są one refundowane przez pakiet PETHELP.
Usługa dostępna w pakietach Pethelp. Ceny pakietów od 29 zł/mies. *
SprawdźW zależności od lekarza i panujących w jego placówce weterynaryjnej zasad wizyta może przebiegać w różny sposób, ale zawsze powinna zawierać szczegółowy wywiad, badanie kliniczne i ewentualnie badania dodatkowe (badania krwi, moczu, kału czy badania obrazowe, lub dodatkowe testy diagnostyczne). Jeżeli potrzebne będą badania obrazowe, a placówka ma możliwość wykonania USG czy RTG być może usługi te będzie można wykonać od razu.
*kwota płatności miesięcznej w 12 miesięcznym pakiecie PETHELP.
FAQ
Wizyta w przypadku choroby kosztuje od 80 do 120 zł. Jest to koszt samej wizyty. Za leki właściciel dopłaca w gabinecie, nie są one refundowane w pakiecie PETHELP.
Wizyta chorobowa może trwać od 30 minut do 1 godziny. Jeśli na miejscu będą zlecone od razu badania dodatkowe (RTG, USG) czas spędzony w lecznicy będzie dłuższy.
Przed wizytą postaraj się zgromadzić wszelką dokumentację medyczną z życia swojego zwierzaka, a także zabierz ze sobą książeczkę zdrowia lub paszport. Najlepiej również nagrać lub zrobić zdjęcia wszystkim niepokojącym Cię objawom (np. jeśli Twój pupil kaszle, wymiotuje lub ma drgawki nagraj cały taki epizod). Na kartce zanotuj również wszystkie pytania, które chcesz zadać lekarzowi. Warto zabrać ze sobą jakiś kocyk lub matę na której lubi leżeć Twoje zwierzę, jeśli będzie potrzeba zostania na dłużej np. na kroplówkę taki akcent domowy na pewno umili mu ten czas i będzie się mniej stresował. Najlepiej, aby zwierzak przyszedł na taką wizytę na czczo (jeśli będzie potrzeba wykonania badań krwi od razu będzie można je wykonać).
Jeżeli Twój zwierzak zjadł coś nieodpowiedniego dla zwierząt – np. rośliny najlepiej abyś wiedział jaki był to rodzaj rośliny, jeśli była to chemia gospodarcza lub trutki dla zwierząt najlepiej zabierz ze sobą opakowanie z wyszczególnionym składem(nigdy nie wywołuj wymiotów na własną rękę w domu). Jeżeli Twoje zwierzę uległo wypadkowi najlepiej zadzwoń wcześniej do placówki weterynaryjnej do której się wybierasz, aby udzielili Ci informacji jak najlepiej zabezpieczyć zwierzę podczas transportu.
Masz inne pytania?
Wszystkie wymienione usługi są dostępne w pakietach PETHELP.