Wiesz jak ważne dla zdrowia Twojego pupila są regularne wizyty u lekarza weterynarii? Czy pamiętasz o terminowym odrobaczaniu i szczepieniu swojego zwierzaka? Pomocnym narzędziem przy utrzymaniu terminów jest ułożenie planu profilaktycznego przez panel klienta PETHELP!

Regularne wizyty u lekarza są bardzo istotne utrzymaniu psów i kotów w możliwie jak najdłuższym zdrowiu. Często niepokojące objawy są niezauważalne dla właścicieli zwierząt i dopiero uważne oko lekarza jest w stanie wyłapać, że może to świadczyć o toczącym się procesie chorobowym. Zdarza się też tak, że tego procesu nie widać w postaci objawów ale może być on wykryty w badaniach przesiewowych krwi lub moczu. Z tego powodu tak ważna jest profilaktyka! Szybkie wykrycie danego schorzenia ogranicza powstawanie kolejnych nieprawidłowości w organizmie zwierzęcia oraz znacznie przyspiesza proces leczenia. Odzwierciedla się to bezpośrednio w codziennym samopoczuciu pupila.

Plan profilaktyczny jest to usługa stworzona po to by ułatwić klientom pamiętanie najważniejszych terminach profilaktyki weterynaryjnej. Właściciel zwierzaka proszony jest o wypełnienie krótkiej ankiety dotyczących podstawowych badań i szczepień. Na podstawie ankiety oraz wieku zwierzaka wyznaczane są terminy usług takich jak:

W zakładce plan profilaktyczny w panelu klienta można utworzyć prośbę o ułożenie planu. Trwa to zazwyczaj od 3 do 5 dni roboczych.

Po utworzeniu planu jest on widoczny w panelu klienta, a w dniu danego badania lub wizyty wysyłane jest przypomnienie SMS do właściciela zwierzaka.

Należy pamiętać, że plan profilaktyczny jest to jedynie sugestia kiedy wykonać dane badanie lub usługę. Jeśli u Twojego pupila pojawią się jakiekolwiek niepokojące objawy należy udać się do lekarza jak najszybciej i nie czekać na termin wizyty profilaktycznej.

Każde zwierzę ma inne potrzeby, żyje w innym środowisku oraz ma inne schorzenia i predyspozycje. Mimo ogólnego zarysu jak może wyglądać profilaktyka u psa lub kota najważniejsze jest to co zaleci lekarz na wizycie w lecznicy weterynaryjnej.