Ubezpieczenie psa lub kota + pakiet weterynaryjny❓ wejdź TUTAJ 🔥

Profilaktyczny przegląd zdrowia u psa, kota- co zawiera, jak przebiega? Ile kosztuje?

Profilaktyczny przegląd zdrowia to wizyta, na której lekarz weterynarii zbada Twoje zwierzę, przeprowadzi wywiad odnośnie żywienia, pielęgnacji, tolerancji wysiłku, defekacji, mikcji, przebiegu cyklu płciowego. Zostaniesz poinformowany o obowiązkowych i dodatkowych szczepieniach, a także profilaktyce przeciwkleszczowej i przeciwpasożytniczej.

Usługa dostępna w pakietach Pethelp. Ceny pakietów od 29 zł/mies. *

Sprawdź

Kiedy wybrać się na profilaktyczny przegląd zdrowia?

Z profilaktycznego przeglądu zdrowia warto skorzystać kiedy chcesz się upewnić, że zwierzak nie wykazuje niepokojących objawów.
Poprzez systematyczną kontrolę można zmniejszyć ryzyko zachorowania lub uchronić pupila przed zbyt późnym wykryciem poważnego schorzenia. Wskazane jest, aby minimum raz w roku sprawdzić ogólny stan zdrowia psa lub kota. Na wizycie lekarz może zlecić wykonanie badań dodatkowych takich jak badania krwi, moczu, kału lub badania obrazowe. Na podstawie wyników upewnimy się, że nie ma powodów do niepokoju. Jeśli wyniki będą budziły wątpliwości zostanie zapewne zlecona dalsza diagnostyka.

Jak przebiega wizyta?

W zależności od lekarza i panujących w jego placówce weterynaryjnej zasad, wizyta może przebiegać w różny sposób. Elementami niezbędnymi podczas przeglądu zdrowia powinien być szczegółowy wywiad i badanie kliniczne. Lekarz powinien również udzielić wyczerpujących odpowiedzi na pytania i wątpliwości dotyczące stanu zdrowia Twojego zwierzaka.


*kwota płatności miesięcznej w 12 miesięcznym pakiecie PETHELP.

FAQ

  • Ile kosztuje profilaktyczny przegląd zdrowia u psa/kota?

    Koszt profilaktycznego przeglądu zdrowia wynosi od 50 do 90 zł.

  • Ile trwa profilaktyczny przegląd zdrowia u psa/kota?

    Wizyta profilaktyczna trwa około 30 minut.

  • Jak przygotować się do wizyty profilaktycznej psa lub kota?

    Wybierając się na wizytę zabierz ze sobą książeczkę zdrowia oraz dokumentację lekarską jaką posiadasz. Przybądź do lecznicy odpowiednio wcześnie, żeby zgłosić się do recepcji i uzupełnić ewentualnie informacje w karcie zdrowia pupila. Jeśli chcesz wykonać przeglądowe badania dodatkowe, to warto, aby zwierzak był na czczo. Pozwoli to wykonać np. badania krwi lub badania obrazowe. Przygotuj pytania jakie chciałbyś podczas konsultacji zadać lekarzowi. Możesz również mieć ze sobą nagrane filmiki z zachowaniem zwierzęcia, które budzą Twój niepokój. To dobry moment, żeby omówić wszelkie wątpliwości z lekarzem weterynarii. Możesz także zabrać ze sobą ulubione smakołyki swojego psa lub kota. Wizyta w lecznicy jest stresująca, a nagroda, którą otrzyma od Ciebie pupil pozwoli mu skojarzyć to wydarzenie z czymś przyjemnym.

Masz inne pytania?