Gdzie zrealizujesz usługi?
Pakiety PETHELP, w wybranych placówkach weterynaryjnych (lista)
Ubezpieczenie PETHELP+, w dowolnej placówce weterynaryjnej

Konsultacja kardiologiczna u psa, kota - wskazania, jak przebiega? Ile kosztuje?

Konsultacja kardiologiczna to wizyta na której lekarz weterynarii przeprowadza wywiad nakierowany na wyłapanie objawów kardiologicznych, badanie osłuchowe pacjenta oraz echo serca. Echo serca inaczej nazywane echokardiografią to podstawowe badanie obrazujące struktury znajdujące się w sercu. Za jego pomocą lekarz może ocenić: grubość ścian przedsionków, komór, ocenić pracę zastawek sercowych oraz wydolność mięśnia sercowego, a także ocenić przepływ krwi w przedsionkach i komorach. Wykonuje je lekarze specjalista – kardiolog psów i kotów.

Badanie to jest nieinwazyjne i bezpieczne dla pacjenta. Wykorzystuje fale ultradźwiękowe, które są emitowane oraz odbierane przez specjalną głowicę, by zobrazować budowę i pracę konkretnych struktur serca. 

Usługa dostępna w pakietach Pethelp. Ceny pakietów od 89 zł/mies.*

Sprawdź

Echo serca u psów i kotów – wskazania

Na echo serca powinien skierować lekarz internista jeśli u pupila występuje:

  • Szybkie zmęczenie i omdlenia
  • Rasowa skłonność do chorób serca
  • Kaszel nie związany z układem oddechowym
  • Konieczność kontroli serca przed premedykacją
  • Nieprawidłowy wynik badania osłuchowego serca

Echo serca u psów i kotów – przeciwwskazania

Echo serca to bardzo bezpieczne, nieinwazyjne i bezbolesne badanie stąd nie ma do niego żadnych przeciwwskazań. Można je wykonywać u zwierząt niezależnie od wieku oraz również u suk i kotek w ciąży.

Badanie echo serca u kotów i psów – jak przebiega?

Jeśli pacjent współpracuje i nie ucieka od głowicy badanie przebiega bardzo sprawnie. Lekarz weterynarii będzie potrzebował dostępu do lewej strony klatki piersiowej. Jeśli będzie to konieczne - aby dobrze przyłożyć głowicę do skóry zwierzęcia - lekarz wygoli niewielki kawałek sierści. Na głowicę nakłada się specjalny żel umożliwiający prawidłowy odbiór obrazu. Żel jest neutralny dla organizmu dlatego jeśli zwierzę będzie wylizywać jego pozostałości z sierści nie stanie mu się żadna krzywda. Lekarz ułoży odpowiednio pacjenta oraz poprosi o pomoc w unieruchomieniu pupila. Po badaniu właściciel otrzymuje dokładny opis badanych struktur serca.


*kwota płatności miesięcznej w 12 miesięcznym pakiecie PETHELP.

FAQ

Masz inne pytania?